UKS ORLIK 14 RADOM - KS WARKA 2 : 1 ( 0 : 1 )

Bramki: Mikołaj Wójtowicz, Jakub Czerwiński

Skład: Piotr Michalski- Jakub Czerwiński, Łukasz Rojek, Bartosz Gwarek, Rafał Figura- Mateusz Hombek- Dawid Szczudłowski, Mikołaj Główka, Bartłomiej Pisarek, Michał Mazur- Mikołaj Wójtowicz oraz Mateusz Zakonek, Aleksander Bartosiak, Bartosz Walczyk

Trener Tomasz Szymczak

Mecz z drużyną KS Warka to spotkanie twardej walki, o każdy metr boiska, często z przekroczeniem przepisów gry! Stąd też niewiele klarownych sytuacji bramkowych, zarówno z jednej i z drugiej strony. Pod koniec pierwszej połowy goście przeprowadzają szybką akcję i przy biernej postawie naszej defensywy strzelają bramkę, schodząc do szatni w dobrych humorach. W drugiej połowie to my jesteśmy skuteczniejsi! Najpierw znakomite podanie Główki na bramkę zamienia Wójtowicz! Potem wzorcowo wykonujemy rzut rożny i po dokładnym dośrodkowaniu Pisarka, na listę strzelców wpisuje się - bezbłędnie tego dnia grający - Kuba Czerwiński! Brawo dla całego zespołu za walkę, poświęcenie, nieustępliwość i odniesienie cennego zwycięstwa! Trzymać tak dalej!

********************************************************************************************************************

Rocznik 2006 D1 Młodzik I Liga Okręgowa - XI kolejka sezonu 2019 - Wiosna

UKS ORLIK 14 RADOM - PROCH PIONKI 0 : 3 ( 0 : 2 )

Skład: Kacper Dżbik - Wiktor Rokiciński, Dawid Rolirad, Tomek Michalski - Alan Jakubowski, Hubert Chwała, Patryk Gocel, Kacper Pietrzyk - Szymon Gruszczyński oraz Mikołaj Zmaczyński, Janek Filipowski, Filip Wolski, Maks Mroczka, Piotrek Podsiadły, Igor Jaroszek

Trener Artur Szymanek

Niestety był to mecz bez historii. Goście nie pozwolili nam na zdobycie choćby jednej bramki, prezentując lepszy i okazalszy futbol. Choć mieliśmy kilka sytuacji, znowu brakowało skuteczności. Mimo dobrych w naszym wykonaniu pierwszych dwudziestu minut, ponownie wdarł się jeden błąd w naszym ustawieniu, co bezwzględnie wykorzystali zawodnicy Prochu. Było minęło. Teraz czekają nas trzy ostatnie, najważniejsze mecze w batalii o utrzymanie w lidze. Trzeba się sprężyć i zagrać na miarę swoich możliwości, bo tu już nie możemy stracić punktów.

Rocznik 2006 D2 Młodzik II Liga Okręgowa - XI kolejka sezonu 2019 - Wiosna

UKS ORLIK 14 RADOM - SOKÓŁ PRZYTYK 4 : 2 ( 1 : 2 )

Bramki: Patryk Szymczak 3, Kamil Malczewski

Skład: Hubert Kalbarczyk - Maciek Pastuszka, Emil Bzducha, Kacper Tomaszewski - Filip Bryks, David Rokiciński, Filip Majewski, Kamil Malczewski - Patryk Szymczak oraz Szymon Jaworski, Nikodem Kowalczyk, Adam Sobieraj, Patryk Pikiewicz, Bartłomiej Bińkowski

Trener Rafał Wąsik

Bardzo emocjonujący pojedynek zobaczyli dziś kibice na boisku Liceum im. Staszica. Orlik podejmował Sokół Przytyk i po bardzo zaciętym meczu ostatecznie wygrał 4:2. Początek meczu wyrównany, ale to my po dobrej akcji i wzorowym wykończeniu sytuacji 1 na 1 z bramkarzem przez Patryka Szymczaka obejmujemy prowadzenie. Radość nie trwa długo i najpierw po błędzie w wyprowadzaniu piłki, a później po stałym fragmencie gry, goście zdobywają dwa gole i wychodzą na prowadzenie 2:1. Walczymy, staramy się, oddajemy mnóstwo strzałów na bramkę, ale albo bramkarz albo poprzeczka (trzy razy), chronią Sokół przed utratą gola. Do przerwy 1:2, walczymy o pełną pulę, chcemy wygrać, ale najpierw musimy wyrównać. I od pierwszych chwil drugiej połowy zaczyna się ultraofensywa Orlików, gnieciemy, przeciwnik dzielnie się broni, czasami niezgodnie z przepisami tak, że sędzia musi karać minutami przeciwnika. W 12 minucie po przerwie jest remis, Patryk Szymczak trafia w zamieszaniu pod bramką przeciwnika. Mało, atakujemy dalej i 8 minut przed końcem meczu znów Patryk najlepiej zachowuje się w polu karnym i wychodzimy na prowadzenie. Ale to nie koniec, musimy być czujni, bo pamiętamy co wydarzyło się po zdobyciu dla nas gola w pierwszej połowie. I pieczętujemy wygraną, znów w roli głównej Patryk Szymczak, fantastycznie wypatruje lepiej ustawionego Malcziego, a ten się nie myli i ustala wynik spotkania. Brawo za ambicję, walkę, zaangażowanie. Martwi słaba gra w defensywie, musimy nad tym mocno popracować. Trenujemy solidnie, w sobotę kolejny ważny mecz tym razem w Taczowie z Powałą.