Podsumowanie obozu - Olecko 2019.

W dniach 25 - 04 sierpnia na obozie przebywały roczniki 2007 i 2009, natomiast w dniach 05 - 15 sierpnia 2019 roku, zawodnicy roczników 2004 i 2006. Zgrupowanie odbyło się w pięknej, mazurskiej miejscowości Olecko. Klub stworzył naszym zawodnikom znakomite warunki do treningu. Na miejscu mieliśmy do dyspozycji, dwa razy dziennie, dwa pełnowymiarowe boiska, jedno naturalne, drugie ze sztuczną nawierzchnią. Codziennie też korzystaliśmy z basenu z kompleksem saun - dla odnowy biologicznej. Między ciężką pracą treningową plażowaliśmy i kąpaliśmy się w oddalonym, około pół kilometra od naszego ośrodka, Jeziorze Oleckim Wielkim. Aby odetchnąć chwilę od boiska, zaplanowane były wycieczki do Augustowa oraz Suwałk, gdzie zwiedziliśmy Wigierski Park Narodowy, a także stadion pierwszoligowego klubu Wigry Suwałki, potem odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Wigry,  Nad naszą kondycją psychiczną i mentalną, czuwała pani psycholog, z którą chłopcy odbywali codziennie sesje.

Rocznik 2004 - podsumowanie Trenera Tomasza Szymczaka

Na obozie panowała znakomita atmosfera, codziennie było wiele żartów i fajnych kawałów! Zespół jeszcze bardziej się zżył z sobą i zintegrował. Wierzymy, że ciężka praca na obozie, dobra gra w meczach kontrolnych, zacieśnienie więzi w drużynie, przyniosą efekty w postaci świetnych wyników w zbliżającym się trudnym i długim sezonie ligowym. Dziękuję całej drużynie, za to, że wykonała kawał dobrej roboty!

UKS Orlik 14 Radom - SKS Szczytno (2003/2004) - 3 : 1

UKS Orlik 14 Radom - SKS Szczytno (2003/2004) - 2 : 3

UKS Orlik 14 Radom - Gdyńska Akademia Piłkarska (2004/2005) 8: 2

UKS Orlik 14 Radom - Tramwaj Kraków (2004) 5:3

Rocznik 2006 - podsumowanie Trenera Artura Szymanka

W tym roku mogłem cieszyć się z liczby zawodników, którzy wybrali się na obóz, gdyż było ich aż 22. Ze względu na zmianę boiska na pełnowymiarowe, było to dla nich bardzo korzystne zgrupowanie. Dzięki rozpoczęciu treningów w połowie lipca oraz dużej liczbie treningów na obozie (aż jedenaście jednostek plus trzy sparingi), chłopcy bardzo szybko załapali poruszanie się w nowej taktyce. Cieszy również fakt, że mogłem wypróbować kilku zawodników na różnych pozycjach. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania chłopaków oraz ciężkiej pracy, jaką wspólnie wykonaliśmy. Mam nadzieję, że inauguracja sezonu w naszym wykonaniu wypadnie pozytywnie.

UKS Orlik 14 Radom - Gdyńska Akademia Piłkarska (2006) - 7 : 6

UKS Orlik 14 Radom - Talent Białystok (2007, mecz po jedenastu) - 7 : 2

UKS Orlik 14 Radom - Baltic Football Academy (2006) - 3 : 13

Rocznik 2007 - podsumowanie Trenera Rafała Wąsika

Na obóz wybrało się szesnastu zawodników. Chłopcy trenowali bardzo solidnie, często narzekali, że nogi bolą i są zmęczeni, a mimo to nie odpuszczali. Odbyliśmy dziesięć treningów i rozegraliśmy trzy sparingi, na świetnie przygotowanym naturalnym boisku. Pięć razy byliśmy na basenie i była to doskonała forma odnowy biologicznej, po ciężkiej pracy na zajęciach. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców na treningach oraz na ośrodku i mam nadzieję, że efekty będą widoczne podczas rozgrywek ligowych.

UKS Orlik 14 Radom - Józefovia Józefów (2007) - 8 : 4

UKS Orlik 14 Radom - Baltic Football Academy Wilno (2007) - 2 : 7

UKS Orlik 14 Radom - Talent Białystok II (2006) - 3 : 10

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, chmura i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, trawa, niebo, na zewnątrz i przyroda

Rocznik 2009 - podsumowanie Trenera Daniela Sobani

Obóz był bardzo pożyteczny. Do drużyny dołączyło dwóch zawodników, występujących dotychczas w roczniku 2008, mianowicie Dawid Druszcz oraz Olek Zmaczyński. Zawodnicy trenowali pod moim czujnym okiem, przykładałem wagę do nadrobienia zaległości indywidualnych, zarówno technicznych, jak i motorycznych. Chłopcy doprowadzili do utraty kilku kilogramów swojej wagi. Testowaliśmy nowe ustawienie taktyczne 1-2-3-1, które szczególnie sprawdziło się z drużyną z Litwy. Chłopcy angażowali się w treningi, a mimo kilku kontuzji mięśniowych, szybko wracali do zajęć z piłkami.

UKS Orlik 14 Radom - Józefovia Józefów (2009) - 6 : 12

UKS Orlik 14 Radom - Piki Gdańsk (2009) - 5 : 3