UKS ORLIK 14 RADOM - AJAX RADOM 3 : 0 ( 1 : 0 )

Bramki: Mikołaj Wójtowicz 2, Kamil Ślusarczyk

Skład: Piotr Michalski - Jakub Czerwiński, Łukasz Rojek, Michał Mazur, Rafał Figura - Mateusz Hombek, Kamil Ślusarczyk, Dawid Szczudłowski, Paweł Jagiełło, Mikołaj Główka - Mikołaj Wójtowicz oraz Bartosz Gwarek, Bartłomiej Pisarek, Aleksander Bartosiak, Bartosz Szczypiński, Bartosz Szymczak

Trener Tomasz Szymczak

W to niedzielne południe wiele ciężkiej pracy i nerwów, kosztowało nas zwycięstwo w derbowym pojedynku z Ajaxem. Ale przez to jest tak cenne i tak dobrze smakuje.

Rocznik 2004 I Liga Okręgowa B2 Junior Młodszy - VI kolejka sezonu 2019 - Jesień

UKS ORLIK 14 RADOM - MŁODZIK RADOM 2 : 3 ( 0 : 1 )

Bramki: samobójcza, Bartłomiej Pisarek

Skład: Mikołaj Wójtowicz - Aleksander Bartosiak, Łukasz Rojek, Michał Mazur, Rafał Figura - Kamil Ślusarczyk, Dawid Szczudłowski, Paweł Jagiełło, Mikołaj Główka, Bartosz Szczypiński, Bartłomiej Pisarek oraz Filip Czuczwara, Maciej Sulima

Wielka szkoda, że po tak dobrym meczu nie zdobyliśmy nawet punktu. Z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę z wyżej notowaną drużyną Młodzika. Trzeba też zaznaczyć, że do meczu przystąpiliśmy bez trzech podstawowych zawodników, w tym bramkarza, którego na posterunku, z przymusu, musieli zastąpić koledzy z pola.

Mecz był wyrównany, obydwa zespoły grały szybko i pomysłowo, stwarzając wiele sytuacji bramkowych. Kiedy to nasi rywale zza miedzy wychodzili na prowadzenie, to my za chwilę, braliśmy się w garść i doprowadzaliśmy do wyrównania. W końcówce meczu, przy stanie 2 : 2, mamy dwie znakomite okazje do zdobycia bramki! Nasi zawodnicy będąc w sytuacjach sam na sam, przegrywają pojedynki ze świetnie dysponowanym bramkarzem Młodzika! To mści się na nas i goście, na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem, zdobywają po rzucie wolnym zwycięskiego gola! Brawo za jakość i kreatywność w grze, za charakter i determinację w dążeniu do zwycięstwa! Wierzymy, że w kolejnym spotkaniu- dobra gra zostanie poparta zdobyczą punktową.

Rocznik 2006 I Liga Okręgowa C2 Trampkarz - V kolejka sezonu 2019 - Jesień

LIDER LIPSKO - UKS ORLIK 14 RADOM 2 : 3 ( 1 : 3 )

Bramki: Janek Łupkowski 2, Kacper Pietrzyk

Skład: Kacper Dżbik - Patryk Gocel, Dawid Rolirad, Tomek Michalski, Kuba Pietruszka - Alan Jakubowski, Hubert Chwała, Janek Filipowski, Kacper Pietrzyk - Janek Łupkowski, Błażej Warzyński oraz Maks Mroczka, Filip Wolski, Łukasz Tomasik, Adam Kapciak, Kuba Niemiec

Trener Artur Szymanek

W przełożonym z soboty na poniedziałkowe popołudnie meczu ligowym, przyszło nam się mierzyć w Lipsku, z miejscowym Liderem. Rywale do tej pory wygrali zaledwie raz, więc liczyliśmy na kolejne zwycięstwo. I w pierwszej połowie udowodniliśmy swoją dominację. Spokojna i przemyślana gra doprowadziła do szybkiego prowadzenia. Swoje gole zdobywali Janek Łupkowski dwie oraz Kacper Pietrzyk. Niestety tuż przed przerwą gospodarze zdobyli dość przypadkową bramkę, po nie pewnej interwencji naszego bramkarza. Na drugą połowę zatem wychodziliśmy ze spokojem. Jednak okazało się, że to rywale zaczęli dyktować tempo gry, a w nasze poczynania wdarło się sporo chaosu. Efektem tego był kolejny błąd, tym razem zbyt krótkie podanie Kuby Pietruszki otworzyło autostradę do bramki dla rywali, co skutecznie wykorzystali. Pozostałe minuty to ataki z obu stron. Mimo że stworzyliśmy sobie kilka groźnych sytuacji, to brakowało skuteczności. Rywale też dochodzili do strzałów, jednak nasza defensywa i bramkarz skutecznie rozbijali ich ataki. Mecz z trudnym rywalem, rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść, choć kosztował on nas sporo nerwów. Cieszy zwycięstwo, czwarte z rzędu. Gratulacje dla chłopaków, zwłaszcza za pierwszą połowę. W środę pauza, a w weekend mecz z Radomiakiem, który, miejmy nadzieję, również rozstrzygniemy na swoją korzyść.

Rocznik 2007 I Liga Okręgowa D1 Młodzik - V kolejka sezonu 2019 - Jesień

UKS ORLIK 14 RADOM - AS RADOMIAK 4 : 0 ( 1 : 0 )

Bramki: Patryk Szymczak 4

Skład: Hubert Kalbarczyk - Filip Kozłowski, Emil Bzducha, Nikodem David Rokiciński - Filip Bryks, Filip Majewski, Kacper Tomaszewski, Kamil Malczewski - Patryk Szymczak oraz Patryk Pikiewicz

Trener Rafał Wąsik

W piątej kolejce ligowych rozgrywek zagraliśmy spotkanie z ASem Radomiak. Po emocjonującym meczu pokonujemy rywali 4:0. Wynik wskazuje na naszą totalną dominację, ale w rzeczywistości było inaczej. Goście mieli swoje sytuacje, walczyli, dążyli do zdobycia gola, jednak Hubert Kalbarczyk bronił rewelacyjnie. Również rewelacyjny, ale w ataku, był Patryk Szymczak, który zdobył wszystkie cztery bramki. Chłopcy się mocno napracowali, dziś z różnych względów graliśmy tylko w dziesięciu. Brawo drużyna, za walkę, zaangażowanie, przed nami kolejne mecze trenujemy i gramy dalej.

Rocznik 2007 I Liga Okręgowa D1 Młodzik - VI kolejka sezonu 2019 - Jesień

UKS ORLIK 14 RADOM - MŁODZIK RADOM 1 : 1 ( 1 : 1 )

Bramka: Kacper Tomaszewski

Skład: Hubert Kalbarczyk - Filip Kozłowski, Emil Bzducha, David Rokiciński - Nikodem Kowalczyk, Filip Majewski, Kacper Tomaszewski, Kamil Malczewski - Patryk Szymczak oraz Bartłomiej Bińkowski, Patryk Pikiewicz, Adam Sobieraj

Wczoraj, późnym popołudniem, w bardzo trudnych warunkach (padający deszcz), chłopcy rozegrali mecz ligowy z Młodzikiem. Po bardzo wyrównanym spotkaniu remisujemy 1:1. Bardzo dobry mecz rozegrały obie ekipy, mimo trudnych warunków, chłopcy dążyli do zdobycia gola. Już w 5 minucie przytrafił nam się prosty błąd w obronie i goście objęli prowadzenie. Absolutnie ten fakt nie zdeprymował naszych chłopców, którzy dążyli do wyrównania. W 20 minucie, Kamil Malczewski przeprowadził fantastyczną akcję, przebiegł 3/4 boiska z piłką, minął dwóch przeciwników, pięknie dośrodkował, a popularny "Pazdan" dopełnił formalności. Brawo Kamil, oby więcej takich akcji. Więcej goli nie padło, choć sytuacji nie brakowało. Gratulacje dla chłopców za walkę, zaangażowanie. Dziś rywal postawił wysoko poprzeczkę, ale my daliśmy radę.

II kolejka: SP RADOMIAK RADOM - UKS ORLIK 14 RADOM 1 : 6

W mecz lepiej weszli zawodnicy gości. Byli bardziej zdecydowani, zdeterminowani, szybciej reagowali na sytuacje boiskowe. My byliśmy ospali, totalnie niedokładni, popełnialiśmy wiele własnych nie wymuszonych błędów. W tym okresie gry przeciwnik miał przewagę i powinien prowadzić, mieliśmy sporo szczęścia, dwa razy przed utratą bramki ratowała nas poprzeczka. W końcówce pierwszej polowy budzimy się, stwarzamy groźne sytuacje- jedną z nich, przed samym gwizdkiem wykorzystuje Mikołaj Wójtowicz. W przerwie mówimy sobie po męsku kilka cierpkich słów, dokonujemy korekt, a strzelona do szatni bramka uskrzydla nas! Rozmowa daje pozytywny efekt i do gry w drugiej połowie wychodzimy już skoncentrowani i głodni zwycięstwa! Szybko podwyższamy na 2 : 0 i to już my posiadamy inicjatywę, stwarzamy o wiele więcej bramkowych sytuacji, kontrolujemy sytuację na boisku, dobijając Ajax trzecią bramką. Brawo drużyna za charakter, za walkę, za umiejętność przetrwania ciężkich chwil i podniesienia się z nich! Trzymać tak dalej!Rocznika 2004 I Liga Okręgowa B2 Junior Młodszy - IV kolejka sezonu 2019 - Jesień (http://orlik-14-radom.futbolowo.pl)